UDÁLOSTI

arr3Doplnili jsme skladové zásoby porcovaných, zelených čajůzn. BASILUR... arr3Jarní čajové novinkyPřipravili jsme pro vás novinky, které potěší zejména milovníky ovocných čajů. Jedná se o ovocné...

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 51% Líbí se mi 41% Nemnoho 4% Vůbec 4%

VŠE O ČAJI » Čaje podle znamení zvěrokruhu
Vůně (čaje) podle znamení zvěrokruhu

Znamení, ve kterém jste narozeni, ovlivňuje dokonce i vnímání vůní. Zjistěte, která se nejlépe hodí právě pro Vás. Vůně mohou být svěží, čisté, svůdné, květinové, přírodní, kořeněné, orientální a mnohé jiné... Správná vůně dokáže v danou chvíli navodit náladu i atmosféru.

Kozoroh

Kozorozi bývají praktické, ambiciózní a vytrvalé povahy. Luxusní zboží a upravený vzhled jsou jim blízké. Na první dojem mohou působit poměrně odtažitě a nepřístupně, pod jejich skořápkou je však mnoho citu a křehkosti. Zrozenci ve znamení Kozoroha bývají docela nenápadní, vážní a mají v sobě velkou dávku sebezapření. Jsou pevní jako skála a chtějí vyhrávat, a také opravdu většinou vyhrávají. Milují obdiv, i když by to nikdy nepřiznali. Kozoroh vždy obdivuje ty, kteří vědí, jak se dostat na vrchol. Úspěch je slovem lahodící uchu kozoroha.

Při výběru vůní bývají Kozorozi poměrně nároční. Elegantním ženám a dámám ve znamení Kozoroha budou nejvíce vyhovovat precizní parfémy, svěží vůně, ve kterých se budou cítit žensky a upraveně. Kozorozi mají rádi vlně mocné, ale zároveň i klasické Jejich vůně podle znamení má ideální tóny s vanilkou a cedrovým dřevem. Zároveň jim bývají příjemné i povzbuzující vůně, jako jsou třeba jasmín, mák, růže, levandule a ovocné vůně.

Vodnář

Vodnáři stále hledají změnu a mají rádi vše nové. Jsou velmi kreativní, hloubaví a nezávislí, na své okolí často působí inspirativním dojmem. Vodnáři jsou inovátoři s originálním myšlením a tak se pro své názory často setkávají s nepochopením okolí. Milují svobodu a nezávislost, zároveň si však velmi vnitřně cení opravdových přátelství. Vodnáři bývají velmi všestranní lidé s velkou potřebou uvádět svoje ideály a nápady do praxe, to se jim však ne vždy podaří. Mají jich totiž mnoho.

Při výběru vůní a parfémů dávají často přednost svěžím a osvobozujícím parfémům plným energie. Vodnáři při výběru mají rádi borovici, santalové dřevo, jemné květinové tóny. Vůně podle znamení horoskopu jim připisuje oblibu lehké, vzdušné vůně, s trpkým podtónem. Vhodná je pro ně i jasmínová vůně, která povzbuzuje kreativitu a zmírňuje jejich náladovost.

Ryby

Ryby bývají soucitné a obětavé. Jejich chování je hádankou, a to mnohdy i pro ně samotné, ale pokud chtějí, okouzlí Vás svým šarmem. Jejich citlivost z nich dělá skvělé pomocníky a zachránce v nouzi. Jsou velmi kreativní a nemají daleko do světa fantazie. Ačkoliv jsou velmi nadané, často jim chybí disciplína k realizování svých snů a nápadů. K tomu, co je pro ně důležité, však přistupují velmi zodpovědně. Mají velkou potřebu být přijímány a ostatním se zalíbit, z toho důvodu mívají občas sklony k přehnanému sebeobětování, do role oběti se někdy i sami staví.

Vhodnou barvou pro Ryby je fialová a také vůně podle znamení má s fialovou co společného, je to právě fialová levandule, která u nich navozuje pocity klidu a harmonie. Pro chápání vůní a jejich krásy jako by Ryby byly přímo stvořené, Při výběrech osobních vůní dávají přednost takovým, které poukazují na sílu, fantazii i bohatý vnitřní svět. Hodí se k nim čisté parfémy se svěží vůní i romantickým nádechem a velmi jemným aroma, vůně lehké, příjemné a nevtíravé, povznášející. Mají rády květinové vůně a čisté vůně, takové, které je uklidní a přitom dodají odvahu.

Beran

Bývají temperamentní, odvážní a silní. Díky své tvrdohlavosti a nekompromisní povaze Berani dokážou dosáhnout vytyčeného cíle. Na druhou stranu bývají však někdy až agresivní se sklony k hádavosti, rádi poučují, mají pocit, že vědí všechno nejlépe a dokážou se naštvat pro banalitu. Jsou impulzivní a přímočaří, někdy netrpěliví. Jednotvárnost je ubíjí, mají rádi vše nové a překvapivé až nestandardní. Berani nikdy nezestárnou, potřebují dostatek času a prostoru k tomu, aby si dokázali i hrát, pak budou spokojení. Rozhodně se s nimi nenudíte, jen je někdy obtížné s nimi udržet krok.

Berana skvěle doplní energické a vášnivé vůně, které strhnou pozornost i okolí. Mají rádi takový tip vůní, který podtrhne jejich aktivní povahu, sportovního ducha, vyzdvihnou jejich vášnivou povahu, sklon k originalitě i touhu šokovat.

Býk

Býci jsou vášniví požitkáři, klidní i nároční zároveň. Rádi se obklopují luxusem, milují vše, co je nevšední, zajímavé nebo tajemné. Mají v sobě přirozenou smyslnost i žádostivost. Jsou romantici a vyznavači tradičních hodnot, zároveň však zaměřeni na materiálno. Býkové jsou realističtí a rozvážní. Fyzický vzhled a vlastní krása jsou pro ně důležitými motivy, potrpí si na uspokojování smyslů, tedy na dobré jídlo, pití, ale i vůně. Mají přirozený cit pro krásu. Jsou stálí a klidní, pokud je něco rozčílí, pak je nejvyšší čas se jim vyhnout.

Zrozenci tohoto znamení mají smysl pro přirozené přírodní vůně květin, stromů a probouzející se přírody vůbec. Vhodná je pro Býka šalvěj, která uvolňuje zablokované energie. Při výběru parfémů mají rádi bohaté vůně zaměřené na jednu exotickou ingredienci. Ocení jasmín, levanduli, vrbinu a heřmánek – tyto vůně je povzbudí.

Blíženec

Blíženci jsou vzdušní a proměnliví, zaměřeni na oblast komunikace. Ve společnosti bývají oblíbení pro svůj smysl pro humor a mnohostranné zájmy. Sdělování myšlenek je pro ně velmi důležité. Jsou nespoutaní a nápadití. Silné výkyvy nálad jsou pro ně poměrně typické. Optimismus a nadšení může zničehonic být vystřídáno prudkými depresemi a chmury. Často bývají v jednom kole, jsou pracovití a vždy mají hodně zájmů.

Vybírají si jasné, vzdušné a svěží vůně. Jejich povaha je hravá až úsměvná se smyslem pro humor, k čemuž nejlépe padnou tóny a esence máty, fialky a svěžíe limetky. Vůně citrónu je pro ně příhodná pro svoji svěžest a zároveň podporuje jejich schopnost koncentrace. Chladivá vůně eukalyptu upokojí jejich nespokojené nálady, dává pocit svobody a přitom navrací pozornost k sobě samému.

Rak

Rak patří mezi nejkomplikovanější znamení zvěrokruhu, známé svojí citlivostí a empatií, zároveň však velkou zranitelností. Jejich potřeba bezpečí je velká. Před světem utíkají do své ochranné ulity, kterou je pro ně rodina, blízcí přátelé, ale i umělecká tvorba a tvoření. Jsou romantičtí snílci, se sklony k přemýšlivosti a melancholiím. Rádi pomáhají, ale rádi se také nechávají opečovávat. Jakékoliv ztráty v mezilidských vztazích nesou velice těžce a pociťují zklamání, protože do vztahů mnohdy velmi citově investují. Mívají obavy z budoucnosti, proto usilují o bezpečí a jistoty. Mívají bohatou fantazii.

Vůně podle znamení Raka jsou romantické a klidné, plné objetí a hřejivé lásky. Dávají obvykle přednost vůním připomínajícím luční kvítí, růží, santalového dřeva, vanilky nebo mandarinky. Máta je zklidňuje a naplňuje uspokojením, uvolní starosti a bolesti hlavy. Oceňují vůně plné klasické smyslnosti a radosti ze života. Vůně pro ženu Račici musí být originální, výjimečná, tajemná a živá.

Lev

Lvi i Lvice potřebují zářit a být viděni. Jsou známí svojí tvořivou povahou, vůdčími schopnostmi, touhou být středem pozornosti a zálibou v luxusu. Dokáží být zároveň ale i velice obětaví pro druhé. Jejich povahy jsou vášnivé, chtějí být vítězi a skutečně to často dotáhnou daleko. Jsou společenští a závislí na obdivu okolí, budují si image přitažlivého, úspěšného člověka, nesnesou dlouhodobě podřízenou pozici. Nenávidí nudu a omezování. Bojí se průměrnosti, vyhýbají se otřesům a životním prohrám, chtějí zkrátka vyhrávat. Bývají sebestřední a extravagantní, málokdy někoho pochválí. Na všechno mají svůj názor.

Pro Lvi a jejich vášnivé povahy jsou vhodné orientální vůně v kombinaci se svůdnými květinami. Lvice si často libují v silných a výrazných parfémech. Líbí se jim zajímavé a excentrické složky, které vždy a všude okolí upozorní na to, že přicházejí. K jejich sebevědomí se krásně hodí skořice, kardamon, muškát nebo hřebíček (čaj Masala Chai) . Stimuluje je vůně mandarinky. Potěšíte ji intenzivní, ale zároveň smyslnou vůní.

Panna

Zrozenci v Panně rádi spoléhají sami na sebe a řídí se zdravým úsudkem. Jsou mimořádně pracovití a inteligentní, dokonale plánují každý svůj krok a vždy chtějí být dokonale upravené. Nepotrpí si na výstřednosti, ale ani na přehnanou péči. Jsou puntičkářské a mají smysl pro čistotu prostředí i vlastního těla. Panny jsou pilné, pracovité a důkladné, svých cílů obvykle dosáhnou. Touží po vědění a obvykle dosahují velkého rozhledu, zároveň však mají tendenci poučovat své okolí. Panna je urážlivá a neodpouští. Panny promýšlejí každý svůj krok v práci, v životě i ve vztazích.

Vyhovují jim výjimečně čisté, svěží a nevtíravé vůně s nádechem elegance. Dle vůní podle znamení - mohla by se jim líbit i jemná citrusová vůně, s nádechem pomeranče, která pročistí mysl a zbaví ji negativních myšlenek.

Váhy

Váhy se umí pohybovat ve společnosti, vyhýbají se hádkám s druhými lidmi a snaží se druhým zavděčit, což mnohdy vede k tomu, že si toho na sebe naberou více, než jsou schopny zvládnout. Bývají zdvořilé a mají smysl pro estetické cítění. Jsou diplomatické, ale někdy se až příliš přizpůsobují. Zdají se být pevnými a rozhodnými, avšak za touto maskou mnohdy skrývají jen své vnitřní obavy a nejistoty. Nejsou to jedinci náladoví ani neupřímní, mají cit pro spravedlnost, ale někdy zbytečně propadají názorům druhých, které přejali za své nebo si je vsugerovali.

Milují kolem sebe pocity harmonie a klidu, Ve vůních dávají přednost odlehčeným optimistickým tónům, ve kterých by neměly chybět květinové a dřevité akordy. Vůně musí vyjadřovat půvab i eleganci, smyslnost i krásu. Harmonické vůně jsou pro Váhy zejména výrazně vonné esence růže a mimózy.

Štír

Štíři někdy působí flegmaticky a nad věcí, dokáží však být neuvěřitelně půvabní, šlechetní, vášniví i společenští. Bývají žárliví, chtějí vlastnit a ovlivňovat své okolí. Jsou emocionální a vše berou hodně vážně, jejich emoce se pohybují v extrémech černá-bílá. Dokáží být vřelí, přátelští a otevření, stejně tak ale zamlklí a chladní. Je velice obtížné odhadnout, co se děje pod jejich povrchem. Rádi se nechávají obdivovat a obvykle bývají skutečně charismatičtí a v lásce vášniví.

Jejich vůně podle znamení jsou přírodní – dřevo, santalové dřevo, vřes a přírodní esence. Zároveň se jim ale líbí i vůně smyslné, a to především ženám Štírkám – jasmín, hyacint a ylang-ylang.

Střelec

Střelci chtějí život pochopit a prozkoumat. Jdou obvykle štěstí vstříc, protože mívají nos na nové příležitosti. Potřebují hodně nezávislosti a svobody. Život je pro ně cestou za dobrodružstvím. Bývají sebejistí a přátelští. Mívají šarm a dokážou se pohybovat ve společnosti. Jsou aktivní a chtějí být všude tam, kde se něco děje. Zajímají se o nejnovější trendy. Mohou působit domýšlivě a někdy toho naslibují více, než mohou splnit. Obvykle potřebují neustálou intelektuální stimulaci a pohyb.

Vůně, kterým dávají přednost, jsou obvykle rovněž spontánní jako oni sami a nejsou „těžké", může to splňovat třeba černý rybíz, ostružiny, bergamot a santalové dřevo a různé ovocné vůně. Z orientálních vůní je může potěšit a podpořit vůně hřebíčku.